Rojnik

Rośliny suchych, słonecznych miejsc, typowe \"skalniaki\". Kolorów, wielkości i kształtów bardzo wiele. Łatwe do uprawy nadają się na cmentarze do obsadzania grobów, do pojemników na tarasy i balkony, a przede wszystkim do obsadzania ogródków skalnych. Interesująco kwitną ale główną zaletą jest wygląd całej rośliny.

Czyściec wielkokwiatowy

Bylina wysokości 30-50 cm w okresie kwitnienia. Kwiaty fioletowe w gęstych gronach, koloru fioletowego. Kwitnie VI-VII. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Ładnie wygląda posadzony pojedynczo jak i w grupach.

Wielosił błękitny

Bylina o wys. ok. 70 cm z ładnymi złożonymi liśćmi i kwitnąca na niebiesko. Kwiaty ukazują się od VI-VII. Nie lubi gleby wapiennej i suchej. Jest mało wymagającą rośliną o oryginalnym wyglądzie liści i ciekawych kwiatach.

Szałwia omszona

Średniej wielkości bylina rabatowa, która w czasie kwitnienia osiąga nawet 80 cm wysokości. Liczne wzniesione pędy zakończone są rozgałęzionymi kłosowatymi kwiatostanami w różnych odcieniach niebieskiego. Wycinanie przekwitłych kwiatów przedłuża kwitnienie. Zakwita w VI. Zupełnie niewymagająca co do środowiska.

Wiesiołek missouryjski

Bylina o długich pokładających się pędach przez co wysokość rośliny nie przekracza 30 cm. Kwiaty bardzo duże ok. 12 cm, żółte. Kwitnie od VI do jesieni. Wymaga gleby bardzo przepuszczalnej raczej suchej niż za mokrej oraz stanowiska w pełnym słońcu. Jest rośliną długowieczną ale nie lubi przesadzania.

Pierwiosnek ząbkowany

Jedna z najwcześniej kwitnących bylin wiosennych. Ponad gęstą rozetą liści wyrastają na sztywnych łodygach kwiaty w kształcie główek koloru białego, czerwonego, lub różnych odcieni fioletu. Lepiej rośnie w półcieniu ale na wilgotnym stanowisku może też w pełnym słońcu. Lubi dość żyzną ziemię, a w bezśnieżne zimy lekkie okrycie. W ofercie kolor biały.

Rozchodnik Siebolda

Odporny na suszę i bardzo ładny ze względu na liście, które mają niebieskawy odcień, są obrzeżone żółtym marginesem i na łodydze wyrastają po 3 w okółkach. Kwiaty pojawiają się w X, gdy już prawie nic nie kwitnie, są różowe, zebrane w gęste kuliste baldachy. Nadaje się do ogrodu skalnego, a także do uprawy doniczkowej. Pozostawiony w ogrodzie powinien być lekko...

Penstemon palczasty

Kępiasta bylina wysoka do 80 cm, o ładnym wzniesionym pokroju. W VII-VIII wyrastają wiechy jasnych różowych dzwonkowatych kwiatów, które są bardzo trwałe i nadają się na kwiat cięty. Ozdobą są również geste kępy czerwonych liści. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub w półcieniu i na wilgotnej dość żyznej glebie. Jest odporna na mróz.

Złocień

Niezbyt wysoka bylina o małych wymaganiach glebowych. Najobficiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i średnio wilgotnej glebie. Pełne lub pojedyncze białe kwiaty ukazują się od VI-VIII. Nadają się na kwiat cięty bo są trwałe w wazonie. Może być uprawiana w pojemnikach. Co kilka lat wskazane jest aby go podzielić i rozsadzić, wtedy rośnie ładnie i obficie kwitnie.

Wiesiołek krzewiasty

Bylina o wyprostowanych, rozgałęzionych łodygach wysokich do 60-80 cm zakończonych gronami złotożółtych kwiatów, które rozwijają się od VI-IX. Chętnie sadzona ze względu na długie i obfite kwitnienie, oraz niewielkie wymagania glebowe. Preferuje stanowiska słoneczne i glebę niezbyt żyzną, jest odporny na choroby i szkodniki. Nadaje się na rabaty, obwódki oraz do...
Rekordów: 164 (Strona: 4 z 17)

Kategorie

Przeznaczenie

Najlepiej sprzedają się

Paproć Wietlica japonska

Paproć najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych lub półcienistych i należy unikać sadzenia...

Ciemiernik

Zimozielona bylina wys. 30-50 cm w zależności od odmiany.
Kwitnie w nietypowym czasie bo...

Trytoma

Okazała o egzotycznym wyglądzie bylina, w czasie kwitnienia wysoka na około 100 cm.

Języczka pomarańczowa

Roślina o dużych liściach czasem czerwonawych, co dodaje jej dodatkowego uroku.
Pędy...